x
x

Rejestracja do poradni specjalistycznych pod nr tel: 158436 361 lub 362, Poradnia POZ- 15843 343, Poradnia NOL- 509 156 277, Laboratorium- 158436 385

Pracownicy naszego szpitala wyróżnieni na gali

    W dniu 18 wrzenia br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie miała miejsce uroczysta Gala „Lubelskie dla Medyków”. To wyjątkowe wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, ponieważ sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwoliła na wsparcie unijnymi środkami jednostek ochrony zdrowia z terenu województwa lubelskiego. W ramach Gali Zarząd Województwa Lubelskiego uhonorował 109 pracowników i 43 jednostki, które w trakcie pandemii były liderami i uczestnikami tzw. projektów covidowych. Wyróżniono także 3 firmy realizujące innowacyjne projekty unijne z zakresu medycyny.

    Gala „Lubelskie dla Medyków” pozwoliła wyrazić wdzięczność dyrektorom, pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym oraz pracownikom szeroko pojętych służb medycznych za ich ciężką pracę w dobie pandemii COVID-19. Wydarzenie rozpoczął występ Filharmonii Lubelskiej. Następnie kilka słów do zgromadzonych skierował Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski:

    „Funkcjonowanie szpitali oraz jednostek ochrony zdrowia to jeden z priorytetów zarządu województwa, a sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwoliła na przekazanie unijnych środków właśnie tym placówkom. Cieszę się, że możemy nagrodzić i podziękować za tę ciężką i trudną pracę tak dużemu gronu osób i placówek zaangażowanych w walkę z COVID-19”.

    W trakcie Gali głos zabrała również Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Jednak najważniejszą częścią całego wydarzenia było wręczenie wyróżnień. W gronie docenionych medyków znalazł się prof. Krzysztof Tomasiewicz, Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie, który otrzymał najwyższe samorządowe odznaczenie w regionie - Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Natomiast Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego odebrało 108 pracowników szeroko pojętych służb medycznych. Osoby do tych wyróżnień wskazywali dyrektorzy szpitali i podmiotów medycznych z regionu, którzy w trakcie Gali odebrali Statuetki oraz Grawertony - będące podziękowaniem za walkę z koronawirusem dla wszystkich pracowników ich placówek.

    W imieniu nagrodzonych podmiotów głos zabrali Piotr Matej, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie oraz Anna Rutczyńska-Rumińska, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie.

Podczas Gali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski złożył  na ręce Dyrektorów szpitali z obszaru województwa lubelskiego, w tym Dyrektora SPZZOZ w Janowie Lubelskim – Renaty Ciupak, dyplomy uznania za zaangażowanie wszystkich pracowników szpitala w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego podczas pandemii COVID-19.

Z naszej placówki wyróżnienia wraz z medalami pamiątkowymi otrzymali następujący pracownicy:

Agnieszka Konefał – Dyrektor ds. Lecznictwa

Renata Robak – Pielęgniarka Oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Elżbieta Pawlos – Pielęgniarka Epidemiologiczna.

Wyróżnieni Pracownicy od samego początku pandemii, kiedy wiedza o koronawirusie i sposobach walki z nim była jeszcze znikoma, a pracownicy szpitala idąc na dyżur obawiali się o swoje życie i zdrowie własne i bliskich, wykazywali się wzorową postawą etyczną, stając na pierwszej linii, motywując i wspierając innych w ich trudnej pracy. Wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w zdobywaniu wiedzy i edukowaniu personelu na temat koronawirusa. Ich praca była nacechowana  ogromną empatią wobec pacjentów i pracowników. Poświęcali niestrudzenie swój czas prywatny, by móc skoordynować równocześnie wiele zadań związanych z walką z pandemią, począwszy od opracowywania stosownych procedur, organizowania karetki wymazowej, punktu drive – thru, poprzez wydzielenie miejsc obserwacyjnych i oddziałów covidowych, po organizację procesu szczepień.

Uroczystość zakończył koncert Krzysztofa Cugowskiego na cześć wyróżnionych pracowników.

 

    Dyrektor szpitala Renata Ciupak serdecznie dziękuje wyróżnionym osobom za pracę nacechowaną zaangażowaniem i fachowością, pragnie zaznaczyć również, że jest to tylko skromna reprezentacja spośród pracowników szpitala, którzy z pełnym zaangażowaniem, narażeniem własnego zdrowia i życia nieśli i nadal niosą pomoc osobom zarażonym koronawirusem.

    Praca z pacjentami z podejrzeniem  lub zakażeniem koronawirusem miała miejsce praktycznie we wszystkich komórkach organizacyjnych naszego szpitala. Wykonywali ją lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności, fizjoterapeuci, salowe, sprzątaczki bezpośrednio na swoich odcinkach pracy, jednak nie zapominamy także o zaangażowaniu innych pracowników – sekretarek, rejestratorek, pracowników apteki, pracowników technicznych, magazynierów, pracowników prosektorium, jak również pracowników administracji, którzy wszyscy dzielnie trwali na swoich stanowiskach, by szpital mógł funkcjonować w tak trudnym dla nas wszystkich okresie.

    Na szczególne wyróżnienie zasługują oczywiście Szpitalny Oddział Ratunkowy, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, Oddział Wewnętrzny oraz nasz POZ, które to komórki pacjentów z COVID-19 obsługiwały w swej codziennej pracy.

Dziękuję także wszystkim angażującym się w diagnostykę:  pracownikom punktu wymazowego, laboratorium, Pracowni RTG oraz Tomografii Komputerowej, jak również zaangażowanym w profilaktykę poprzez realizację programu szczepień.

Wszyscy zasługujecie na nasze uznanie i szacunek.

    W tak trudnym okresie niestety nie obyło się bez ofiar pandemii wśród pracowników. Wielu z nas chorowało, większość wyzdrowiała i pracuje nadal. Niestety trzy osoby przegrały tą nierówną walkę. Byli to: lek med. specjalista otolaryngologii Krzysztof Cierpiatka oraz dwie pielęgniarki specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki Emilia Ptak  oraz specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego Anna Malinowska. Pamiętamy o Was nieustannie.

Walka z pandemią trwa. Rozpoczęła się kolejna fala.

Apelujemy do mieszańców naszego powiatu: Zaszczepcie się! Z naszych obserwacji wynika, że u osób zaszczepionych infekcja przebiega łagodniej i rzadko wymaga pobytu na Intensywnej Terapii.

 Za dotychczas serdecznie dziękujemy, a na przyszłość życzymy wytrwałości.

 

                                                                       Dyrekcja SPZZOZ w Janowie Lubelskim

 

 

Data publikacji: 24-09-2021 13:29
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
w Janowie Lubelskim
23-300 Janów Lubelski,
ul. ul. Zamoyskiego 149
tel.: +48158436605
faks: +48158235049
email:
NIP: 862-14-39-920
Polecamy

ezamawiajacy.png

zip.jpeg

nfz.jpeg

ministerstwozdrowia.jpeg

dnv.jpeg

powiat.png

korup2.png