Początek roku w szpitalu....
Szczepienia
Pierwsze miesiące tego roku w janowskim szpitalu przebiegają pod znakiem szczepień przeciwko COVID-19.
Szczepienia grupy zero, do której zaliczono m.in. personel medyczny i niemedyczny placówek leczniczych oraz pracowników jednostek pomocy społecznej przebiegają bez poważniejszych zakłóceń. W chwili obecnej zaszczepiono dwoma dawkami szczepionki Pfizera 720 osób z tej grupy. Wszystkie dawki uzyskane przez szpital z Agencji Rezerw Materiałowych zostały rozdysponowane zgodnie z Programem Szczepień.
Termin na zaszczepienie pozostałej części grupy zero dwoma dawkami szczepionki został zawieszony przez Ministerstwo Zdrowia do 8 marca 2021 roku. W naszym przypadku dotyczy to około 50 osób.
W dniu 15 lutego rozpoczęliśmy także szczepienia grupy nauczycieli. W chwili obecnej (na dzień 22.02.2021) zaszczepiono pierwszą dawką szczepionki Astra Zeneca 300 osób. Do szczepień w tej grupie zgłosiło się łącznie 376 osób.
Zmiany personalne w oddziałach szpitalnych
Począwszy od 1 stycznia br. oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy posiada nowego lekarza kierującego. Został nim lek med. Roman Kaproń.
Z dniem 10 lutego wznowiono zawieszone w okresie pandemii zabiegi z zakresu ginekologii operacyjnej. Wykonują je prof. ucz. dr hab. n. med. Andrzej Wróbel specjalista nie tylko w dziedzinie ginekologii i położnictwa, ale również w dziedzinie ginekologii onkologicznej oraz prof. zw. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger.
Profesor Andrzej Wróbel od marca będzie również przyjmował w ramach NFZ w poradni ginekologiczno-położniczej. Rejestracja odbywa się w poradni położniczo-ginekologicznej (tel 158436 393). Pan Profesor przeprowadza różnego rodzaju zabiegi laparoskopowe i histeroskopowe, zajmuje się leczeniem nietrzymania moczu, prowadzi wczesną diagnostykę chorób nowotworowych narządu rodnego (usg ginekologiczne, biopsje, cytologia), jak również diagnostykę i leczenie niepłodności oraz usługi z zakresu endokrynologii ginekologicznej (zaburzenia miesiączkowania, trądziku, wypadanie włosów).
Z dniem 1 marca czekają nas kolejne zmiany. Stanowisko lekarza kierującego oddziałem pediatrii obejmie lek med. Zdzisław Sałdan, szpitalnego oddziału ratunkowego – lek med. Jacek Źródło, zastępcą kierownika OGPN w zakresie opieki neonatologicznej zostanie lek med. Edyta Robak.
Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Dziękujemy dotychczasowym kierownikom oddziałów szpitalnych: lek med. Sylwestrowi Kowalowi, kierującemu do końca roku oddziałem ginekologiczno – położniczo – noworodkowym, lek med. Gabrieli Borowskiej wieloletniemu kierownikowi oddziału pediatrii, lek med. Bernardzie Pawlus – zastępcy kierownika OGPN w zakresie opieki neonatologicznej, lek med. Zdzisławowi Sałdanowi kierującemu dotychczas SOR, za ich wieloletnią pracę i wysiłek włożony w rozwój kierowanych oddziałów. Wasza praca na rzecz lokalnej społeczności jest dla nas inspiracją na przyszłość. Jednocześnie pragnę podkreślić, że wszyscy z wymienionych powyżej lekarzy nadal będą pracować w naszym szpitalu, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
Bieżące funkcjonowanie szpitala
Po okresie częściowych zawieszeń pracy oddziałów i poradni szpitalnych, spowodowanych rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-Cov-2 wśród pacjentów i personelu szpitala, wszystkie komórki organizacyjne naszego szpitala wznowiły swoją działalność.
W warunkach wzmożonego reżimu sanitarnego powracamy do normalnej pracy w oddziałach, pracowniach i bloku opearcyjnym. W dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów w szpitalu, procedura triażu pacjentów, wzmożona dezynfekcja oraz wykonywanie testów antygenowych pacjentów przyjmowanych do szpitala..
W zakresie funkcjonowania poradni specjalistycznych również wróciliśmy do normalnych przyjęć i równolegle realizujemy porady tradycyjne oraz teleporady.
Po okresie kilkumiesięcznego zawieszenia działalności poradni laryngologicznej rozpoczynamy pracę z nowozatrudnionym specjalistą otolaryngologiem Krystianem Kotiuszko. Rejestracja przyjmuje zapisy na wizyty.
Należy podkreślić, że mamy dość krótkie kolejki do oddziału rehabilitacji oraz do ośrodków rehabilitacji dziennej. Okresowo pacjenci są przyjmowani nawet z dnia na dzień.